درمان کمردرد با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در درمان بی اختیاری ادرار
فیزیوتراپی در درمان بی اختیاری ادرار
ژوئن 21, 2022
فیزیوتراپی برای سالمندان
فیزیوتراپی برای سالمندان
جولای 5, 2022

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

درمان کمردرد با فیزیوتراپی یکی از مهم ترین دلایل مراجعه افراد به کلینیک فیزیوتراپی ولنجک (بهترین فیزیوتراپی زعفرانیه ) است.

تعجب آور نیست وقتی در نظر بگیرید که تا ۸۵ درصد از افراد شاغل می توانند انتظار داشته باشند که در طول زندگی خود نوعی کمردرد را تجربه کنند. خبر خوب این است که یک برنامه فیزیوتراپی فعال می تواند به افراد کمک کند تا با انعطاف پذیری بیشتر کمر به سر کار و روال معمول خود بازگردند.

ما مراجعه کنندگان را با طیف گسترده ای از مشکلات می بینیم: از آسیب حاد مانند کشیدگی یا رگ به رگ شدن کمر گرفته تا مشکلات مزمن تر مانند اختلال دیسک دژنراتیو یا آرتروز مفصل فاست. ما به عنوان فیزیوتراپیست، مکانیسم آسیب، پاتوفیزیولوژی، و ساختارهای تشریحی یا فیزیولوژیکی درگیر، مزمن بودن آسیب، و سایر سابقه پزشکی مربوطه در گذشته را هنگام ارائه ارزیابی در نظر می گیریم.

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

شواهد نشان می دهد که صرف نظر از نوع آسیب یا وضعیت کمر، حرکت یا تحرک مناسب، تقویت و بارگذاری (در جدول زمانی صحیح) یکی از بهترین اشکال درمان است. در پایان روز ورزش بهترین دارو است.

برخلاف تصورات قبلی، استراحت بیش از حد (بیش از ۲-۳ روز ارزش)، محافظت از کمر، و استفاده از مداخلات دارویی، استاندارد طلایی تمرین در هنگام بهبودی اکثر آسیب‌های کمری نیست. به طور کلی نباید از حرکت دادن کمر پس از آسیب دیدن آن ترس داشته باشیم. در واقع، شواهد حاکی از آن است که وقتی سطح درد کاهش یافته و التهاب به میزان قابل تحملی می رسد، حرکت زودهنگام و تمرینات هدایت شده پایین کمر برای بهبودی کامل ضروری است.

تحقیقات نشان می‌دهد حتی پس از جراحی ستون فقرات، تحرک زودهنگام و مداخلات درمان کمردرد با فیزیوتراپی برای کاهش عوارض و طول مدت اقامت در بیمارستان کلیدی است. برخی از مطالعات حتی نشان می‌دهند که پس از آسیب دیدگی کمر، ادامه فعالیت‌های روزمره در حد تحمل درد ممکن است راهی مؤثر برای کاهش شدت درد و بهبود عملکرد کمر باشد.

با این حال، این بدان معنا نیست که تمام مشکلات کمر به تمرینات یا تحرکات یکسان پاسخ می دهند. به عنوان مثال، آرتروز مفصل فاست ممکن است به تمرینات اکستنشن مکرر پاسخ ضعیفی بدهد، در حالی که برآمدگی دیسک ممکن است در واقع پاسخ مثبت دهد. همچنین، بسته به ویژگی های ستون فقرات فرد، ممکن است آن فرد برای دستیابی به ستون فقرات خنثی در طول تمرین به نشانه های مختلفی نیاز داشته باشد. ارزیابی انجام شده توسط فیزیوتراپیست ثبت شده تضمین می کند که حرکات و تمریناتی که انجام می دهید برای مشکلات کمر شما ایده آل هستند.

بسیاری از آسیب های کمر را می توان از طریق حرکت زودهنگام، بارگذاری مناسب ستون فقرات، ورزش و کاهش رفتارها و باورهای اجتناب از ترس برطرف کرد. تشویق بیمار به مشارکت در فرآیند فیزیوتراپی فعال برای نتایج طولانی‌تر و انعطاف‌پذیری کمر ضروری است.

 

کلمات مرتبط :

درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی کمر در تجریش – فیزیوتراپی برای کمردرد در تجریش – مرکز فیزیوتراپی در زعفرانیه