زانودرد

فیزیوتراپی عضلات کف لگن
فیزیوتراپی عضلات کف لگن
آوریل 26, 2022
درمان زانودرد
درمان زانودرد
می 10, 2022

زانودرد

زانودرد

زانودرد

زانودرد

مشکلات زانو بسیار شایع است. در بدترین حالت، دردی ایجاد می‌کنند که در فعالیت‌های روزانه، از جمله راه رفتن، اختلال ایجاد می‌کند. ممکن است این درد را هنگام خم کردن زانوی خود، در حین وزن دادن روی آن یا همیشه احساس کنید. با این حال، درمان ها و گزینه های مدیریت درد وجود دارد که می تواند این مشکلات را از بین ببرد یا کاهش دهد.

فیزیوتراپی زانو یکی از موثرترین روشها در درمان غیرجراحی زانودرد و عامل بوجود آورنده آن است که در کلینیک فیزیوتراپی ولنجک (فیزیوتراپی در تجریش) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها از تمرینات و کشش، تمرین حرکتی، ماساژ پزشکی و سایر تکنیک های عملی برای کمک به بیماران برای افزایش تحرک، کاهش درد و محافظت در برابر آسیب بیشتر استفاده می کنند.

دلایل زانودرد

مفصل زانو شما از استخوان، غضروف، رباط ها و مایع تشکیل شده است. ماهیچه ها و تاندون ها به حرکت مفصل زانو کمک می کنند. هنگامی که هر یک از این ساختارها آسیب ببیند، شما دچار مشکلات زانو می شوید. اینها برخی از شایع ترین دلایل زانو درد هستند:

  • آرتروز. غضروف زانو به تدریج از بین می رود.
  • روماتیسم مفصلی. ممکن است زانو متورم شود و غضروف از بین برود.
  • آسیب های رباط. آسیب های رباط صلیبی قدامی (ACL) معمولاً از یک حرکت چرخشی ناگهانی ناشی می شود. آسیب های رباط صلیبی خلفی (PCL) معمولاً در اثر ضربه مستقیم مانند ضربه ناشی از تصادف اتومبیل یا فعالیت های ورزشی ایجاد می شود.
  • آسیب های تاندون اینها می توانند از التهاب تا پارگی، به احتمال زیاد از استفاده بیش از حد در ورزش یا از زمین خوردن متغیر باشند.
  • صدمات و اختلالات غضروفی. آسیب، استفاده بیش از حد، ضعف عضلانی یا ناهماهنگی زانو می تواند غضروف کاسه زانو را نرم کند، یا ضربه ای به زانو ممکن است تکه ای از غضروف را پاره کند.
  • شکستگی کاسه زانو. استخوان کوچک و گرد (کشکک) که در جلوی مفصل زانو شما قرار دارد، معمولاً در نتیجه زمین خوردن یا ضربه مستقیم به زانو می شکند.

علت زانو درد چگونه تشخیص داده می شود؟

یک معاینه کامل برای تعیین دقیق ضروری است. معاینه باید شامل ارزیابی این باشد که آیا درد واقعاً از زانو نشات می‌گیرد یا خیر. گاهی اوقات درد زانو می تواند به درد از منبع دیگری مانند آسیب لگن اشاره شود. “درد ارجاع شده” به این معنی است که آسیب یا بیماری در یک قسمت از بدن باعث ایجاد درد در مکان دیگری می شود.

هنگام تشخیص، پزشک اطلاعاتی را در نظر می گیرد که شامل موارد زیر است:

  • ویژگی های بیمار برخی از شرایط بیشتر در افرادی با ویژگی های خاص رخ می دهد. به عنوان مثال، استئوآرتریت در افراد مسن‌تر شایع‌تر است، و شرایط مرتبط با استفاده بیش از حد در افرادی که در فعالیت‌های ورزشی شرکت می‌کنند، بیشتر است. چاقی نیز می تواند عاملی در برخی شرایط باشد.
  • سابقه بیمار پزشک برای تعیین منابع بالقوه تروما، مانند تصادفات رانندگی یا آسیب های ورزشی، سؤالاتی می پرسد. پزشک همچنین از شما می پرسد که کجا و چه زمانی درد را احساس می کنید.
  • نتایج یک معاینه فیزیکی. پزشک زانوی شما را حرکت می دهد و برای علائم آسیب به عضله، تاندون یا غضروف بررسی می کند. این شامل بررسی محل درد، مانند پشت زانو، جلوی زانو، یا داخل یا بالای زانو است.
  • نتایج تصویربرداری و آزمایشات دیگر. گاهی اوقات برای شناسایی آسیب یا ناهنجاری های ساختاری نیاز به عکس برداری با اشعه ایکس، ام آر آی یا سایر تست های تشخیصی است.