سوزن خشک چیست؟

لیزردرمانی در ولنجک
لیزردرمانی در ولنجک
آگوست 27, 2021
فیزیوتراپی کف لگن
فیزیوتراپی کف لگن
اکتبر 2, 2021

سوزن خشک چیست؟

سوزن خشک چیست؟

سوزن خشک چیست؟

سوزن خشک چیست؟

سوزن خشک یک روش درمانی مدرن است که برای تسکین درد عضلانی طراحی شده است. محبوبیت آن رو به افزایش است.

در حین خشک کردن سوزن ، یک پزشک چندین سوزن فیل فرم را به پوست شما وارد می کند. سوزن ها در این روش سوزن های ریز ، کوتاه و فولادی ضد زنگ هستند که مایع را به بدن تزریق نمی کنند. به همین دلیل از عبارت “خشک” استفاده می شود.

پزشکان سوزن ها را در “نقاط ماشه” در عضله یا بافت شما قرار می دهند. سوزن خشک را گاهی اوقات تحریک عضلانی نیز می نامند. نقاط نواحی دارای ماهیچه های گره دار یا سخت هستند.

وارد شدن این سوزن ها به بافت های محتلف بدن به آزاد شدن گره و تسکین هرگونه درد یا اسپاسم عضلانی کمک می کند. سوزن ها برای مدت کوتاهی در پوست شما باقی می مانند. مدت زمان بستگی به فیزیوتراپیست دارد. 

برخی از اشکال سوزن زدن خشک از تکنیک هایی به نام پیستون زدن یا نوک زدن گنجشک استفاده می کنند. هر دوی این تکنیک ها به داخل و خارج شدن سوزن متکی هستند. به عبارت دیگر ، سوزن ها مدت زیادی در پوست باقی نمی مانند. سوزن ها نقاط ماشه ای را سوراخ کرده و سپس برداشته می شوند. 

برخی از تکنیک های سوزن خشک ، چشم انداز وسیع تری از سیستم عصبی مرکزی را درمان می کند. به این روش درمان نقطه غیر ماشه ای می گویند. به جای وارد کردن سوزن فقط در ناحیه درد ، پزشک ممکن است به جای اینکه مستقیماً روی آن سوزن وارد کند ، آن را در نواحی اطراف نقطه درد وارد کند.

این تکنیک بر این ایده تکیه می کند که درد نتیجه یک مشکل عصبی یا عضلانی بیشتر است و فقط در ناحیه اصلی درد متمرکز نشده است.

سوزن خشک چیست؟

سوزن خشک اغلب توسط درمانگران فیزیوتراپی انجام می شود.

سوزن خشک ، تکنیکی است که درمانگران فیزیوتراپی برای درمان درد و اختلالات حرکتی استفاده می کنند. این تکنیک از یک سوزن “خشک” استفاده می کند ، یکی بدون سوزن یا تزریق ، از طریق پوست در نواحی ماهیچه وارد می شود.

سوزن زدن خشک ، طب سوزنی نیست ، عملی بر اساس طب سنتی چینی است که توسط متخصصان طب سوزنی انجام می شود. سوزن خشک بخشی از اصول پزشکی مدرن غربی است.

درمانگران فیزیوتراپی از سوزن خشک برای رهاسازی یا غیرفعال کردن نقاط ماشه ای برای تسکین درد یا بهبود دامنه حرکتی استفاده می کنند. تحقیقات اولیه نشان می دهد که سوزن خشک باعث بهبود کنترل درد ، کاهش تنش عضلانی و عادی شدن اختلالات صفحات انتهای حرکتی می شود ، جایی که در آنها تکانه های عصبی به عضلات منتقل می شود. این می تواند به بازگشت سریع بیمار به توانبخشی فعال کمک کند.

سوزن خشک ممکن است برخی از دردها و سفتی های عضلانی را تسکین دهد. علاوه بر این ، کاهش نقاط ماشه ممکن است انعطاف پذیری را افزایش داده و دامنه حرکت را افزایش دهد. به همین دلیل است که این روش اغلب برای درمان آسیب های ورزشی ، درد عضلانی و حتی درد فیبرومیالژیا استفاده می شود.

شایع ترین عوارض جانبی اطراف محل تزریق عبارتند از:

  • کبودی
  • خون ریزی
  • درد موقتی
  • در صورت استفاده از سوزن های غیر استریل ، ممکن است در معرض ابتلا به بیماری های منتقله از راه خون ، عفونت و بیماری ها باشید. مطمئن شوید که پزشک شما از سوزن های استریل استفاده می کند و بعد از هر بار استفاده آنها را دور می اندازد.

 

 

کلمات مرتبط :

درای نیدلینگ – فیزیوتراپی در زعفرانیه – فیزیوتراپی در ولنجک – مرکز فیزیوتراپی در اوین – مرکز فیزیوتراپی در زعفرانیه – سوزن خشک چیست؟