فیزیوتراپی برای سالمندان

درمان کمردرد با فیزیوتراپی
درمان کمردرد با فیزیوتراپی
ژوئن 28, 2022
فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه
فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه
جولای 12, 2022

فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی برای سالمندان

با افزایش سن، بدن ما ناگزیر تغییرات فیزیکی زیادی را تجربه می کند. این تغییرات طبیعی مرتبط با سن شامل کاهش تراکم استخوان، کاهش قدرت عضلانی، افزایش چربی بدن، هماهنگی ضعیف تر و مفاصل سفت تر است. این اثرات طبیعی پیری می‌تواند بر تحرک و تعادل افراد مسن تأثیر بگذارد و احتمال افتادن و شکستن استخوان‌ها را افزایش دهد. افراد مسن نیز بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، آرتریت و بیماری های ریوی مانند بیماری انسدادی مزمن ریه می شوند. همه اینها می تواند تاثیر زیادی بر زندگی روزمره آنها بگذارد و استقلال آنها را کاهش دهد. به عنوان مثال، افراد مسن اغلب احساس می کنند که مانند گذشته سریع و ثابت روی پاهای خود نیستند و متوجه می شوند که راه پله دشوارتر است. سپس این می تواند بر توانایی آنها برای بیرون رفتن و دور زدن تأثیر بگذارد و منجر به کاهش استقلال شود.

با این حال، ما مجبور نیستیم این را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از پیری بپذیریم. در حالی که فیزیوتراپی برای سالمندان نمی تواند پیری را متوقف کند، می تواند به کاهش تأثیر آن بر بدن و زندگی ما کمک کند. فیزیوتراپیست ها برای شناسایی عوامل فیزیکی و سایر عواملی که افراد را از فعال و مستقل بودن تا آنجا که می توانند باز می دارد، آموزش می بینند و سپس راه هایی برای غلبه بر آنها پیدا می کنند. این باعث می شود آنها در موقعیت ایده آلی قرار بگیرند تا به افراد مسن کمک کنند تا آنجا که می توانند فعال باشند. در واقع ثابت شده است که فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با افزایش سن را بهبود می بخشد، از جمله قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و سطح درد. در نهایت با تحقیقات ثابت شده است که فیزیوتراپی به افراد مسن کمک می کند تا سلامت، تندرستی، توانایی عملکردی و استقلال خود را حفظ کنند.

فیزیوتراپی برای سالمندان

ثابت شده است که فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با افزایش سن از جمله قدرت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری و سطح درد را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپیست ها می توانند توصیه هایی در مورد نحوه ورزش ایمن ارائه دهند تا افراد مسن بتوانند به مزایای ورزش پی ببرند. مطالعات نشان داده است که سالمندانی که فعالیت بدنی منظمی دارند، مزایای زیادی از جمله بهبود تعادل، قدرت، هماهنگی، کنترل حرکتی، انعطاف پذیری، استقامت و حتی حافظه به دست می آورند. ورزش همچنین می تواند به کاهش خطر و تأثیر بیماری هایی که بیشتر افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهند کمک کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که فیزیوتراپیست ها تا چه اندازه در درمان و پیشگیری از مشکلات مفصلی، اختلالات تعادل، خطر زمین خوردن، کاهش قدرت و کاهش فشار خون بالا و چاقی موثر هستند.

اگر تصمیم دارید که می توانید از فیزیوتراپی بهره مند شوید، فیزیوتراپیست شما باید با انجام یک ارزیابی دقیق برای تعیین مناطق خاصی که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد، شروع کند. این ارزیابی معمولاً شامل نگاه کردن به قدرت، دامنه حرکت، تعادل و راه رفتن است.

شما و فیزیوتراپیستتان با هم اهداف خاصی را تعیین می کنید تا به شما در رسیدگی به زمینه هایی که برای شما دشوار است کمک کند. سپس از این اطلاعات برای طراحی یک برنامه سفارشی استفاده خواهند کرد.

مداخلات فیزیوتراپی که ثابت شده برای افراد مسن موثر است شامل برنامه های ورزشی کششی و تقویتی و تمرین فعالیت هایی است که تعادل را به چالش می کشد. آنها همچنین می توانند تجهیزاتی مانند وسایل کمکی راه رفتن را برای تسهیل زندگی مستقل فراهم کنند. در نهایت آنها با شما کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که می توانید تا حد امکان مستقل بمانید.

فیزیوتراپی برای سالمندان یک جزء مهم در بهبود موفقیت آمیز یک فرد است زیرا جلسات یا درمان های فیزیوتراپی به بازیابی قدرت، تحرک و انعطاف پذیری فرد کمک می کند. با افزایش سن، افراد انعطاف پذیری و قدرت خود را از دست می دهند و اغلب تمایل به از دست دادن تعادل خود دارند. از این رو، تناسب اندام به یک چالش بزرگ برای سالمندان تبدیل می شود. فیزیوتراپی برای سالمندان می تواند برای سالمندان به منظور حفظ استقلال خود با بهبود عملکرد، کاهش درد و افزایش تحرک برای قدرت و تعادل بهتر، موهبتی باشد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای سالمندان – فیزیوتراپی سالمندان در زعفرانیه – فیزیوتراپی در ولنجک