فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی کف لگن در تجریش
فیزیوتراپی کف لگن در تجریش
فوریه 15, 2022
فیزیوتراپی خوب در تجریش
فیزیوتراپی خوب در تجریش
مارس 1, 2022

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپیست‌ها نوعی درمان را ارائه می‌کنند که ممکن است در مواقعی که کمردرد حرکت کردن و انجام کارهای روزمره را دشوار می‌کند، به آن نیاز داشته باشید. این درمان به حرکت بهتر شما کمک می کند و ممکن است درد را تسکین دهد. همچنین به بهبود یا بازیابی عملکرد فیزیکی و سطح تناسب اندام شما کمک می کند.

هدف فیزیوتراپی آسان کردن کارها و فعالیت های روزانه است. به عنوان مثال، ممکن است به راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا داخل و خارج شدن از تخت کمک کند.

فیزیوتراپی ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان ها استفاده شود.

اگر کمردرد دارید، تنها نیستید. در هر زمان، حدود یک پنجم افراد کمردرد را در ۳ ماه گذشته گزارش می دهند، خوشبختانه در بیشتر موارد، کمردرد خفیف است و خود به خود از بین می رود. برای برخی از افراد، کمردرد می تواند عود کند یا ادامه یابد و منجر به کاهش کیفیت زندگی یا حتی ناتوانی شود. فیزیوتراپیست ها به افراد مبتلا به کمردرد کمک می کنند تا تحرک خود را بهبود یا بازیابی کنند و درد خود را کاهش دهند.

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند و یک برنامه درمانی تهیه می کند. ممکن است برای انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، هماهنگی و/یا تعادل به کمک نیاز داشته باشید.

ابتدا، درمانگر شما سعی می کند درد و تورم شما را کاهش دهد. سپس او احتمالاً برای افزایش انعطاف‌پذیری، قدرت و استقامت شما تلاش خواهد کرد.

فیزیوتراپی تقریباً همیشه شامل ورزش می شود. این می تواند شامل کشش، تمرینات اصلی، وزنه برداری و پیاده روی باشد. ممکن است یک برنامه ورزشی یاد بگیرید تا بتوانید آن را در خانه انجام دهید.

فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است از درمان دستی، آموزش و تکنیک هایی مانند گرما، سرما، آب، اولتراسوند و تحریک الکتریکی استفاده کند.

درمان ممکن است باعث درد یا تورم خفیف شود. این طبیعی است، اما اگر شما را آزار می دهد با فیزیوتراپیست خود صحبت کنید.

چگونه فیزیوتراپی برای کمردرد مفید است؟

فیزیوتراپ شما می تواند به شما در بهبود یا بازیابی تحرک و کاهش کمردرد کمک کند، در بسیاری از موارد، بدون جراحی گران قیمت یا عوارض جانبی داروها.

اگر در حال حاضر کمردرد دارید:

فعال بمانید و تا آنجا که ممکن است کارهای معمولی خود را انجام دهید (استراحت در رختخواب برای بیش از یک روز در واقع می تواند روند بهبودی شما را کند کند).
اگر درد شما بیش از چند روز طول کشید یا بدتر شد، یک قرار ملاقات برای ملاقات با متخصص فیزیوتراپی خود تعیین کنید.

همه کمردردها یکسان نیستند، بنابراین درمان شما باید متناسب با علائم و شرایط خاص شما باشد. هنگامی که معاینه کامل شد، فیزیوتراپ شما نتایج را ارزیابی می کند، عواملی را که در ایجاد مشکل خاص کمر شما نقش داشته اند شناسایی می کند و یک برنامه درمانی فردی برای مشکل خاص کمر شما طراحی می کند.

درمان های فیزیوتراپی برای کمردرد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • درمان دستی، از جمله دستکاری ستون فقرات، برای بهبود تحرک مفاصل و بافت های نرم.
  • تمرینات تقویتی و انعطاف پذیری خاص.
  • آموزش در مورد اینکه چگونه می توانید بهتر از کمر خود مراقبت کنید.
  • آموزش برای بلند کردن، خم شدن و نشستن مناسب؛ برای انجام کارهای خانه هم در محل کار و هم در خانه؛ و برای موقعیت های خواب مناسب.
  • کمک به ایجاد یک برنامه فعالیت بدنی ایمن و مؤثر برای بهبود سلامت کلی شما.
  • استفاده از یخ یا درمان های حرارتی یا تحریک الکتریکی برای کمک به تسکین درد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات – فیزیوتراپی در زعفرانیه – فیزیوتراپی در درکه – فیزیوتراپی در تجریش