فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

فیزیوتراپی در ولیعصر
فیزیوتراپی در ولیعصر
اکتبر 11, 2022
فیزیوتراپی ورزشی در تجریش
فیزیوتراپی ورزشی در تجریش
ژانویه 4, 2023

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

فیزیوتراپی علمی است که هدف آن کمک به افراد برای بازیابی حرکت و عملکرد است. فیزیوتراپی می تواند به فرد کمک کند تا از صدمات، ضربه، بیماری یا هر ناتوانی دیگری که به درد یا محدودیت در فعالیت های روزمره مربوط می شود، بهبود یابد.

فیزیوتراپی توسط متخصصانی ارائه می شود که از طریق معاینه، تشخیص، پیش آگهی، آموزش بیمار، مداخلات فیزیوتراپی، توانبخشی، پیشگیری از بیماری و ارتقای سلامت، سلامتی را ارتقا، حفظ یا بازیابی می کنند.

فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا عملکرد خود را بازگردانند، بهبود بخشند، عملکرد خود را حفظ کنند و از عود اختلالات خود جلوگیری کنند. آنها اغلب به صورت تیمی با سایر متخصصان بهداشت کار می کنند تا به بیمار کمک کنند تا حرکت و سلامت خود را بهبود بخشد.

فیزیوتراپیست ها به عنوان پزشکان مراقبت های بهداشتی، دانش عمیقی از نحوه عملکرد بدن انسان دارند. متخصصان فیزیوتراپی بر روی تکنیک ها و رویکردهای تشخیص، درمان، درمان ناتوانی های بیمار تخصص دارند.

فیزیوتراپی به افراد کمک می‌کند تا در محل کار خود بمانند و در عین حال به او کمک می‌کند مستقل بماند و وابستگی کمتری به اطرافیان داشته باشد.

هدف اصلی فیزیوتراپیست کمک به بیمار برای مدیریت درد، پیشگیری از بیماری ها و بازگرداندن سلامت و تناسب اندام است.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی از دانش و مهارت های خود برای بهبود اختلالات مربوط به سیستم های مختلف بدن استفاده می کنند. فیزیوتراپیست ها می توانند در چندین زمینه مختلف تخصص داشته باشند، از جمله پزشکی ورزشی، سلامت کودکان، سلامت زنان و در چهار زمینه اصلی در این پارامترها وجود دارد:

  • فیزیوتراپی قلبی – تنفسی یا قلبی ریوی یا قلبی عروقی با شرایط مربوط به ریه ها، قلب و کلیه سیستم گردش خون، به ویژه آسم برونش، پنوموتوراکس، بیماری انسدادی مزمن ریه و غیره سروکار دارد.
  • فیزیوتراپی اسکلتی ـ عضلانی فیزیوتراپی با آسیب های مربوط به استخوان ها، مفاصل و ماهیچه ها سروکار دارد. این رشته به ارتوپدی نیز معروف است.
  • فیزیوتراپی نورولوژی – فیزیوتراپی با توانبخشی بیماران در حال بهبودی از اختلالات عصبی مانند سکته مغزی، زوال عقل، بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس، جراحی مغز و غیره سروکار دارد.
  • توانبخشی کودکان مربوط به ناتوانی های عصبی مانند فلج مغزی، سندرم ها، اختلالات اوتیسم و ​​سایر اختلالات مشابه است.

متخصصان فیزیوتراپی ما در مرکز فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی با بیماران همکاری می کند تا به آنها در کاهش درد، مدیریت تحرک، ایجاد تعادل و عملکرد در الگوهای حرکتی طبیعی کمک کند.

فیزیوتراپیست ها برای ایجاد برنامه های سفارشی برای بازیابی هر چه بیشتر توانایی عملکردی و حرکت بیماران، در تمام مراحل زندگی، در هر سنی آموزش دیده اند.

فیزیوتراپیست ها، در عمل بالینی، بیماران را از طریق آموزش، آگاهی، توانمندسازی و مشارکت در درمان، در مراقبت از خود مشارکت می دهند.

علاوه بر این، فعالیت فیزیوتراپیست شامل تحقیق، آموزش و مدیریت سلامت است. فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مراقبت اولیه یا همراه با سایر خدمات پزشکی ارائه می شود.

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی

تکنیک های فیزیوتراپی رویکردهای کل نگر برای درمان نه تنها جنبه های فیزیکی زندگی بیمار، بلکه بخش عاطفی، روانی و اجتماعی زندگی او هستند. علاوه بر این فیزیوتراپیست بیمار را تشویق می کند تا در مراقبت های خود شرکت کند.

بسیاری از ما در مقطعی از زندگی ممکن است قبلاً این کار را کرده باشیم یا به فیزیوتراپیست مراجعه کنیم. شایع ترین دلایل به طور کلی تصادفات رانندگی، حوادث ورزشی، جراحی، کمردرد، درد گردن، سکته مغزی و غیره است.

هدف اصلی فیزیوتراپیست بهبود حرکت، سلامت و کیفیت زندگی بیمار است. آنها در تمام مراحل مراقبت های بهداشتی کار می کنند. آنها درمان می کنند، مداخله می کنند، آموزش می دهند، توانبخشی می کنند، از عود پیشگیری می کنند.

اولین بار که بیمار با فیزیوتراپیست ملاقات می کند، تاریخچه دقیقی از اختلال عملکرد آنها ثبت می شود. بیمار تمام مشکلات خود را با متخصص و دکتر فیزیوتراپی در میان می گذارد.

سپس ارزیابی ماهیچه ها، سیستم عضلانی، تون عضلانی، مفاصل، سیستم تنفسی و عضلانی آنها و هر چیزی که اطلاعات لازم را در مورد سلامت آنها می دهد، انجام می شود.

پس از همه اینها، فیزیوتراپیست برنامه منحصر به فرد و شخصی شده ای را برای دستیابی به تمام اهدافی که تعیین کرده است، سازماندهی می کند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در مقدس اردبیلی – فیزیوتراپی در خیابان الف – فیزیوتراپی در تجریش – فیزیوتراپی در ولیعصر – فیزیوتراپی در پارک وی