فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه

فیزیوتراپی برای سالمندان
فیزیوتراپی برای سالمندان
جولای 5, 2022
درمان زانودرد با فیزیوتراپی
درمان زانودرد با فیزیوتراپی
جولای 19, 2022

فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه

فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه

فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه

فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه توسط متخصصان با تجربه ما در زمینه درمان مشکلات کف لگن در کلینیک فیزیوتراپی ولنجک ارائه می شود.

هدف از فیزیوتراپی کف لگن بهبود عملکرد کف لگن از طریق ورزش، اصلاح سبک زندگی، آموزش و درمان دستی برای کاهش و از بین بردن علائم شما است. این درمان شامل ارزیابی و درمان گروهی از عضلات است که با عملکرد ادرار، روده و جنسی درگیر هستند. اگر این ماهیچه ها به درستی کار نکنند، می تواند منجر به علائمی مانند بی اختیاری، افزایش فوریت و یا تکرار، احتباس (ناتوانی در تخلیه مثانه یا روده) و درد لگن شود.

فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه

هر کسی ممکن است دچار اختلال عملکرد کف لگن شود و می تواند از فیزیوتراپی بهره مند شود. در حالی که گروه های خاصی وجود دارند که ممکن است شانس بیشتری برای ابتلا به علائم کف لگن داشته باشند، هر کسی می تواند این علائم را تجربه کند. در اینجا چند نمونه از افرادی که ممکن است از فیزیوتراپی کف لگن بهره مند شوند، آورده شده است

پس از زایمان از شایع ترین زمان هایی است که نگرانی های مربوط به کف لگن ایجاد می شود. با رشد کودک، زایمان و بهبودی پس از زایمان، بدن زنان در مدت زمان کوتاهی دستخوش تغییرات زیادی می شود. افراد ممکن است درد را در اطراف کمر، دنبالچه، لگن و باسن تجربه کنند. آنها همچنین ممکن است علائمی مانند بی اختیاری، سنگینی، فوریت و تکرار و درد را در رابطه جنسی تجربه کنند. همه اینها علائمی هستند که با فیزیوتراپی کف لگن قابل بهبود هستند.

هنگامی که عضلات کف لگن شما ضعیف هستند، این می تواند منجر به علائمی مانند بی اختیاری، افتادگی، و همچنین فوریت و تکرر ادرار شود. اگر مشخص شد که کف لگن ضعیف است، تمرینات کگل یا تقویت کف لگن نقش مهمی در کمک به بهبود این علائم دارند.

با این حال، بسته به علائم شما، کگل همیشه بهترین راه حل نیست. درست مانند هر عضله دیگری، ماهیچه های کف لگن می توانند سفت شوند. در این حالت ممکن است علائمی مانند درد لگن، احساس تخلیه ناقص مثانه یا روده، جریان ضعیف یا مردد، و درد در حین یا بعد از رابطه جنسی را تجربه کنید. نکته کلیدی این است که یک کف لگن قوی داشته باشید، نه یک کف لگن سفت. در موردی که کف لگن خیلی سفت است، تمرینات متمرکز بر آرامش و کشش های ملایم می توانند به آزادسازی عضلات کف لگن کمک کنند تا علائم شما بهبود یابد.

هسته خیلی بیشتر از ماهیچه های شکم ما را درگیر می کند. هسته به ناحیه ای اطلاق می شود که از دیافراگم شروع شده و به کف لگن ختم می شود. به این ترتیب، اجزای هسته شما شامل عضلات شکم، عضلات کمر، عضلات کف لگن و دیافراگم شما هستند. این عضلات با هم برای حمایت از محتویات شکم شما کار می کنند. به این ترتیب ما می خواهیم تمام بخش های هسته شما به درستی کار کند. در طول فیزیوتراپی کف لگن در زعفرانیه، ما تمام قسمت‌های هسته را ارزیابی می‌کنیم و روی تمرین‌هایی کار می‌کنیم تا عملکرد خوبی را ایجاد کنیم.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن – فواید فیزیوتراپی کف لگن – درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در تجریش – فیزیوتراپی در زعفرانیه