فیزیوتراپی کمر درد

تاندونیت کلسیفیه
تاندونیت کلسیفیه
نوامبر 28, 2021
کمردرد حاد
کمردرد حاد
دسامبر 12, 2021

فیزیوتراپی کمر درد

فیزیوتراپی کمر درد

فیزیوتراپی کمر درد

فیزیوتراپی کمر درد به عنوان بهترین روش درمان مشکلات ستون فقرات و کمر شناخته می شود که علاوه بر کمک به تسکین درد بیمار ، به درمان عامل زمینه ای نیز کمک زیادی خواهد کرد.

کمردرد آنقدر شایع است که از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر آن را در مقطعی از زندگی خود تجربه می کنند. اگرچه درد در ناحیه کمر ممکن است برای شما شدید باشد، اما بیشتر کمردردها به دلیل یک مشکل جدی نیستند. فیزیوتراپیست ها معمولا می توانند بدون استفاده از تصویربرداری تشخیصی ارزیابی، تشخیص و مداخله کنند.

کمردرد به طرق مختلف خود را نشان می دهد. درد موضعی در قسمت پایین کمر (بالای دنبالچه) و باسن احساس می شود. درد انتشاری زمانی اتفاق می‌افتد که در پشت و همچنین پا یا پا درد وجود داشته باشد. این همچنین می تواند به صورت بی حسی و یا سوزن سوزن شدن رخ دهد و معمولاً در نتیجه تحریک اعصاب است. گاهی اوقات، علائم ممکن است در ساق پا رخ دهد، بدون اینکه واقعاً در پشت احساس شود. به این درد ارجاعی می گویند. اغلب اوقات، کمردرد ناشی از عوامل سبک زندگی است، مانند نشستن بیش از حد، وضعیت بدنی نامناسب و خم شدن و بلند کردن نامناسب.

شما می توانید یک یا همه این تظاهرات را با کمردرد تجربه کنید.درمان زودهنگام با فیزیوتراپی کمر درد کلید کاهش درد و بازگشت به فعالیت کامل است. درمانی که بر ورزش، مکانیک و وضعیت بدن متمرکز است علائم را به سرعت بهبود می بخشد و احتمال عود را کاهش می دهد. یک فیزیوتراپ بر اساس معاینه کامل و دلایل احتمالی کمردرد، درمان را با مشکل خاص شما انجام می دهد.

خبر خوب این است که اگر بلافاصله پس از کمردرد به دنبال فیزیوتراپیست باشید، درمان بسیار موثر است. هر چه علائم طولانی تر باشد، درمان آن سخت تر می شود. فعال ماندن مهم است و باید از استراحت در رختخواب اجتناب کرد. بر اساس معاینه شما، فیزیوتراپیست از موثرترین متدها و مدالیته ها برای کمک به شما بهره می برد.

تکنیک های فیزیوتراپی کمر درد

درمان دستی (تحرک دستی مفاصل در پشت شما). فیزیوتراپیست های ماهر در درمان دستی از تکنیک های عملی دقیق برای تسکین سفتی و بهبود حرکت مفاصل و عضلات ستون فقرات شما استفاده می کنند.

تمرینات حرکتی که باعث بازیابی حرکت و کاهش درد تابشی یا ارجاعی می شود. بیشتر فیزیوتراپیست ها این تمرینات را با استفاده از پروتکلی به نام روش مک کنزی تجویز می کنند.اگر درد شما مزمن است، نترسید. فیزیوتراپی هنوز هم می تواند کمک کند! همراه با دو گزینه اول، کمردرد مزمن بهتر است با آن مدیریت شود

تمرینات تقویتی پیشرونده که بر ثبات و استقامت هسته تمرکز دارد.

کشش ستون فقرات نیز در برخی مشکلات ستون فقرات می تواند به تسکین علائم و درمان مشکلات بیمار کمک کند.

در برخی بیماران نیز استفاده از مدالیته هایی همچون مگنت تراپی و لیزر درمانی می تواند کمک کننده باشد.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی ولنجک (فیزیوتراپی در زعفرانیه) از بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی کمر درد برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز بهره می برند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی کمر درد – فیزیوتراپی در زعفرانیه – فیزیوتراپی در اوین – فیزیوتراپی در آصف