کمردرد حاد

فیزیوتراپی کمر درد
فیزیوتراپی کمر درد
دسامبر 5, 2021
ماساژ درمانی برای کمردرد
ماساژ درمانی برای کمردرد
دسامبر 19, 2021

کمردرد حاد

کمردرد حاد

کمردرد حاد

کمردرد حاد یکی از شایع ترین بیماری هایی است که فیزیوتراپیست ها می توانند به درمان آن کمک کنند. این می تواند تا ۸۵ درصد از جمعیت بزرگسال را در برخی از مراحل زندگی خود تحت تأثیر قرار دهد. حاد به دوره ای اطلاق می شود که کمتر از ۳ ماه طول بکشد.

حتی رویدادهای جزئی نیز می توانند باعث درد حاد کمر شوند کمردرد حاد می تواند حتی از جزئی ترین اتفاقات، مانند خم شدن برای برداشتن چیزی کوچک از روی زمین، یا عطسه، رخ دهد. درد تجربه شده می تواند از نسبتاً خفیف تا ناتوانی در حرکت متغیر باشد و ناحیه درد می تواند از تمرکز آن در قسمت پایین کمر تا احساس در باسن یا پا متفاوت باشد.

هر یک از ساختارهای تولید کننده درد در ستون فقرات کمری می تواند باعث کمردرد شود

عمده ترین آنها عبارتند از: دیسک های بین مهره ای. مفاصل فاست (مفاصلی که مهره ها را به هم متصل می کنند)؛ اعصاب و غلاف آنها؛ ماهیچه ها و رباط ها در بسیاری از موارد، ترکیبی از موارد فوق وجود خواهد داشت، اما شایع‌ترین علت آن آسیب به دیسک‌ها و مفاصل فاست است.

اغلب نمی توان ساختارهای دقیقی که باعث درد می شود را شناسایی کرد. تشخیص خاصی برای مدیریت موثر لازم نیست. اصول مدیریت به ارزیابی دقیق برای تشخیص هر گونه ناهنجاری و سپس درمان مناسب برای اصلاح آن ناهنجاری بستگی دارد. شرایط جدی نادر است، (کمتر از ۵٪ موارد)، و فیزیوتراپیست ها به عنوان متخصصان بهداشت تماس اولیه آموزش دیده اند تا علائمی را که نشان دهنده مشکلی است که نیاز به بررسی یا ارجاع بیشتر دارد، تشخیص دهند.

عوامل خطر برای کمردرد

تعدادی از عوامل خطر مرتبط با کمردرد وجود دارد که عبارتند از:

  • سن: افزایش خطر تا ۵۰ سالگی.
  • سیگار کشیدن: ارتباط قوی با کمردرد و سیاتیک.
  • کار فیزیکی: افزایش خطر در افرادی که کارشان خم شدن، پیچ خوردن یا کار فیزیکی سنگین را شامل می شود.
  • شغل کم تحرک: افزایش خطر در هنگام نشستن یا رانندگی با اتومبیل. مشاغلی که شامل همه افراد ایستاده یا نشسته می شود، در مقایسه با مشاغلی که در حال تغییر وضعیت هستند، بروز کمردرد بیشتری را نشان می دهند.

فیزیوتراپی در درمان کمردرد حاد

مهم است که به موقع به فیزیوتراپیست مراجعه کنید تا بتوانید اطلاعاتی در مورد آسیب، اطمینان و مشاوره در اختیارتان قرار دهید. برای مراجعه به فیزیوتراپ نیازی به ارجاع از پزشک عمومی ندارید. اکثر افرادی که برای فیزیوتراپی مراجعه می کنند فقط پس از مشاهده علائم خود برای مدت کوتاهی در عرض سه ماه بهبود می یابند، با این حال علائم خفیف تر اغلب باقی می مانند. عودها نیز رایج هستند، بنابراین حتی اگر به نظر می رسد علائم شما به خودی خود برطرف می شوند، باز هم خوب است که به فیزیوتراپیست مراجعه کنید تا مطمئن شوید که بهترین توصیه را برای بهینه سازی بهبودی و مدیریت طولانی مدت کمر خود دریافت می کنید.

فیزیوتراپیست شما را تشویق می کند که تا حد امکان فعال بمانید و همچنین تمرینات و توصیه های خاصی را در رابطه با ارائه خود به شما می دهد. استراحت در بستر توصیه نمی شود اما در صورت لزوم نباید بیش از دو روز باشد. دارو برای تسکین درد برای تشویق فعالیت با پاراستامول به عنوان اولین انتخاب مهم است. بازگشت زودهنگام به کار نیز تشویق می شود.

یک قسمت از کمردرد حاد می تواند بسیار ترسناک باشد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که این وضعیت به طور کلی خود محدود کننده است و شرایط جدی نادر است. اشعه ایکس به طور معمول سفارش نمی شود زیرا یافته های رایج در بیماران مبتلا به کمردرد در افراد بدون علامت نیز رخ می دهد. بنابراین چنین یافته هایی ممکن است در واقع علت درد نباشند. همچنین درخواست عکسبرداری معمولاً تغییری در مدیریت بیمار ایجاد نمی کند و قرار دادن بیمار در معرض اشعه غیرضروری تلقی می شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در زعفرانیه – ماساژ تخصصی ستون فقرات